نی و سیب زمینی

نی در سیب زمینی

 چه چیزی نی را به سلاح تبدیل می کند؟

 گاهی اوقات باید از خودتان بپرسید «چه کسی این کار را برای اولین بار انجام داده است؟

 هیچکس با نی سیب زمینی نمی خورد اما دانشمندان علاقه به کشف راه هایی برای وارد کردن نی به سیب زمینی دارند. پس باید مفهوم عمیق تری وجود داشته باشد

نی در سیب زمینی

. وسایل مورد نیاز:

 دو یا چند نی پلاستیکی سفت

 سیب زمینی خام

دستمال کاغذی

 آزمایش :

۱٫       این آزمایش کاملا ساده است. نی را بدون اینکه خم کنید یا بشکنید در سیب زمینی فرو برید. بیشتر افراد فکر می کنند که چنین چیزی امکان ندارد اما شما خوب می دانید که می شود

۲٫       همانطور که سیب زمینی را نگه داشته اید انگشت هایتان را در جلو و انگشت شستتان را در پشت سیب زمینی بگذارید نه در ته یا بالای آن. شما که نمی خواهید نی را در دست خود فرو ببرید! نی را با همان دستی که می نویسید بردارید )این یک راز است( و با شست خود بالای آن را بپوشانید.

۳٫       با یک حرکت محکم و سریع، نی را داخل سیب زمینی فرو ببرید و از انتهای باریک سیب زمینی خارج کنید. )نه از قسمت پهن آن(. شما فوق العاده اید.

۴٫       تماشاچی ها تحت تاثیر قرار می گیرند و دوست دارند که این کار را انجام دهند. به آنها بگویید که سیب زمینی را طوری بگیرند که نی در دستشان فرو نرود. ممکن است آنها راز را بدانند اما اول به آنها نگویید. بگذارید خودشان امتحان کنند. شاید به تعداد نی بیشتری نیاز داشته باشید.

می دانید که باید به کجا بروید. یخچال را باز کنید و میوه هاو سبزیجات مورد علاقه تان را برای فرو بردن نی در آنها بیاورید

این آزمایش چگونه کار می کند؟

راز این آزمایش در داخل نی است و در داخل نی چیزی نیست جز هوا! گذاشتن انگشت شست در ته آن هوا را در داخل نی نگه می دارد. در این صورت، مولکول های هوا متراکم می شوند و به بدنه نی نیرو وارد می کنند و نمی گذارد که نی خم شود. هوای متراکم نی را مستحکم می کند.

 بدون قرار دادن انگشت شستتان، هوا از نی خارج می شود و نی خم می شود یا می شکند. اطمینان حاصل کنید که انگشتتان به نی برخود نمی کند. بعد از فرو کردن نی، به انتهای نی نگاه کنید. در داخل نی سیب زمینی جمع شده است. اگر دستتان سر راه نی قرار می گرفت دست شما هم الان داخل نی بود!

🌟💡 به چینین مطالبی علاقه مندید؟

مطلب فوق از مجموعه “آزمایشگاه خانگی علوم” تهیه شده، شما می‌توانید مجموعه کامل را با کلیک بر لینک مقابل مشاهده کنید.

telegram-bar