آزمایشگاه خانگی علوم

در این مجموعه شاهد ۱۱۰ فیلم آزمایش جذاب در زمینه‌های گوناگون علوم از جمله فیزیک، شیمی، زیست و غیره می‌باشید که با ساده‌ترین وسایلی که در هر منزلی قابل دسترس است انجام می‌شوند. همراه با هر یک از آزمایشات توضیحات علمی مربوط به آن به صورت روان و با زبانی ساده ارائه گردیده که باعث شده این مجموعه برای عموم علاقه مندان در هر رده سنی و تحصیلی (پیش دبستانی تا دانشگاه) قابل استفاده باشد.

آیا این مجموعه برای شما مناسب است؟

 • علاقه مند به آزمایشات و سرگرمی های علمی هستید؟

  در این مجموعه شاهد گلچینی از بهترین و جذابترین آزمایشات علمی خواهید بود که برای اجرای آنها نیاز به هیچ آزمایشگاهی ندارید و با ساده ترین وسایل اطرافتان می‌توانید آزمایشگاه خودتان را بسازید.

   

 • معلم علوم یا فیزیک هستید؟

  در این مجموعه آزمایشاتی را خواهید یافت که بدون نیاز به تجهیزات آزمایشگاه، و با ساده‌ترین و دردسترس‌ترین وسایل ساعات تدریس شما را به زیباترین خاطرات دانش‌آموزان‌تان تبدیل خواهد کرد به طوری که همه در طول هفته منتظر شروع کلاس‌های شما باشند. (تجربه شخصی بنده در سال دوم راهنمایی!)

   

 • پدر یا مادر هستید؟

  این مجموعه لحظاتی شاد و به یادماندنی را برای شما و فرزندانتان می‌سازد، وقتی که در یک فعالیت گروهی در خانه به انجام آزمایشات می‌پردازید و به خانواده‌تان یک سرگرمی علمی جذاب را هدیه می‌دهید که در نهایت باعث افزایش خلاقیت و علاقه فرزندانتان به پژوهش می‌گردد. آزمایشهای این مجوعه به حدی برای دانش آموزان جذاب است که حتی اگر فرزندان شما علاقه‌ خود را به تحصیل از دست داده باشند با انجام این آزمایشات در کنار شما دوباره علاقه‌ خود به یادگیری را بازخوهند یافت.

   

نمونه هایی از آزمایشهای این مجموعه

بطری و بادکنک
/توسط

بطری و بادکنک

نمایشی فوق العاده از فشار هوا ! اگر از شما بخواهیم که بادکنکی را درون بطری باد کنید یا آن را با آب پر کنید، شاید فکر کنید که کار راحتی باشد. دوباره فکر کنید! آزمایش بادکنک محتوی آب در بطری، نیروی فشار هوا را نشان می دهد و می توانید با آن دوستانتان را سرگرم کنید.

© تمام حقوق محفوظ و متعلق به باشگاه فیزیک آریان پژوه می‌باشد